راهنمانصب لوله پلی اتیلن دوجداره ۴ 

۳-۱-۲- کاروگیت نمودن

در ادامه ی اکستروژن ، پلی اتیلن از دای عبور کرده و در خروجی دای به شکل لوله در می آید . سپس فرایند کاروگیت نمودن سطح خارجی لوله دوجداره به وسیله قالب و اعمال خلاء صورت می گیرد درحالی که سطح داخلی لوله صاف می باشد . این فرایند قالب گیری به وسیله قالب های کاروگیت کننده دوار و به صورت پیوسته انجام می گیرد . بر اساس نوع لوله ی مورد نظر قطعات و قالب های لازم بر روی خط تولید نصب می شود . در طی فرایند تثبیت ضخامت لایه های لوله پلی اتیلن ، سرعت تولید و دما ها در مقدار بهینه تنظیم می شود . مسئول کنترل کیفیت ، کنترل های لازم را بر روی محصول نهایی به منظور حصول اطمینان از دارا بودن کیفیت لازم انجام می دهند . شکل ۶ قالب لوله دوجداره را نشان می دهد .

۴-۱-۲- کالیبراسیون

در تولید لوله پلاستیکی مرحله ی خنک نمودن برای ایجاد پایداری ابعاد ضروری می باشد . این مرحله کالیبراسیون نام دارد و بر اساس ضخامت لوله و سرعت تولید متغیر است . خنک کاری توسط نازل های آب تعبیه شده در دور تا دور لوله در طول کالیبراتور انجام می گیرد ( شکل ۷ ) . دمای آب سیستم خنک کاری نیز تحت کنترل می باشد .

۵-۱-۲- پرداخت نهایی و بسته بندی

در مرحله ی نهایی از فرایند تولید ، از لوله کاروگیت نمونه برداری شده و واحد کنترل کیفیت آزمون های مربوطه را برای تعیین تطابق محصول در طول فرایند تولید با مشخصات لازم و بهینه سازی تنظیمات انجام می دهند .

۶-۱-۲- کنترل ها و آزمون ها

در طی کل چرخه تولید از مرحله ی دو تا پنج ، محصول توسط پرسنل تولید و مسئول کنترل کیفیت ، کنترل می شود . در نهایت واحد کنترل کیفیت از سری های تولید شده ی مختلف نمونه برداری نموده و بر اساس آزمون های استاندارد محصول ، تایید نهایی را انجام می دهد . شکل ۸ به طور خلاصه نشان دهنده مراحل تولید و آزمون ها می باشد .

۲-۲ لوله پلی اتیلن دوجداره ی اسپبرال

لوله فاضلابی با قطر بزرگ در بازار جهانی و به ویژه برای پروژه های زیرسازی ، بسیار مورد تقاضا می باشد . لوله اسپیرال عموما در اندازه های بزرگ و از پلی اتیلن سنگین تولید می شوند و تکنولوژی پیشرفته برای تولید آنها استفاده می شود . این لوله ها برای انتقال سیال در شرایط ثقلی و کم فشار به کار برده می شوند . مواد اولیه برای لوله ها نیز در بر گیرنده مشخصه های تولید لوله پلی اتیلن دوجداره است . لوله پلی اتیلن اسپیرال سبک تر از لوله پلی اتیلن تک جداره می باشد که آنها را به گزینه ی مناسبی برای انتقال سیالات مشابه در شرایط کم فشار تبدیل می کند . همچنین این لوله ها در مواردی که وزن خاک ، بالاتر از حد تحمل لوله کاروگیت می باشد یا در کانال های هوای رو یا زیرزمین در فشار کم نیر مناسب می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *