راهنمای نصب لوله پلی اتیلن دوجداره ۱۴ 

۳-۱-۵- حفره زدایی

مواد مورد استفاده در این قسمت همان مواد به کار برده شده در بستر سازی است و لایه های متوالی تا ارتفاع اندکی از سطح پایین لوله (حدود MM50) متراکم می شود . مواد خاکریزی باید تا چگالی ۹۵% استاندارد اجرایی متراکم گردد . مواد باید به خوبی در ناحیه A قرار گرفته و متراکم گردد تا از ایجاد تکیه گاه مناسب برای برای لوله اطمینان حاصل گردد . (شکل ۲۱)

۴-۱-۵ خاک ریزی اولیه

مواد مورد استفاده برای خاک ریزی اولیه با قسمت قبل یکسان است . این مرحله ی خاک ریزی از ارتفاع پس از حفره زدایی آغاز شده و تا پوشاندن کامل سطح لوله به ارتفاع حداقل MM150 ادامه می یابد . برای قطر های بزرگتر از MM300از این ارتفاع ممکن است به MM 300 برسد . مواد خاک ریزی تا چگالی۹۵ % استاندارد اجرایی متراکم می شود .

۵-۱-۵- خاک ریزی نهایی

مواد خاک ریزی نهایی بسته به کاربرد ممکن است از دو نوع مختلف یا یکسان با مواد خاک ریزی اولیه باشد . باید تا ارتفاع MM600 بالای لوله عاری از سنگ باشد . ارتفاع خاک ریزی نهایی بسته به نوع تراکم بستر و ناحیه ی اطراف لوله متغیر می باشد .

 

۶-۱-۵ روش های اتصال لوله های پلی اتیلن دوجداره

۱-۶-۱-۵ اتصال با کوپلر

برای حصول اطمینان از آببندی مناسب باید دقت کافی به تمیز بودن واشر و کوپلر اعمال شود . در صورت عدم مراقبت لازم شکل کاروگیتی لوله باعث کشیده شدن مواد ترانشه به داخل کوپلر خواهد شد .

توصیه می شود هنگام سوار کردن کوپلر یک ورقه ی پلاستیکی یا چوبی در زیر اتصال قرار داده شود . برای هر اتصال ، دو واشر برای انتهای دو لوله پلی اتیلن که داخل کوپلر قرار میگیرند مورد نیاز استد . واشر ها قبل از قرار گرفتن بر روی لوله ها باید با روان کننده ی مناسب، روانکاری شود . حصول اطمینان از روانکاری کامل هر دو واشر و کوپلر مهم می باشد. باید برای جا افتادن کامل انتهای هر دو لوله داخل کوپلر دقت کافی به عمل آید.اگر در جا افتادن واشر مشکلی پدیدار شود معمولا به دلیل عدم روانکاری مناسب واشر و کوپلر می باشد .اگر واشر هنگام نصب به طور مناسب روانکاری نشود ممکن است از محل خود خارج شود .( شکل ۲۲)

ادامه دارد …

۴ نظر در مورد «راهنمای نصب لوله پلی اتیلن دوجداره ۱۴»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *