قیمت سپتیک پلی اتیلنبرآورد هزینه  خرید یک سپتیک پلی اتیلن در راستای حذف مواد جامد و معلق در فاضلاب خروجی صنایع و ساختمان های مسکونی مختلف به موارد متعددی بستگی دارد که در ادامه تلاش می شود به موارد مهمی که در این خصوص میتواند تاثیر گذار باشند اشاره نمود.

  • دفنی و یا غیر دفنی بودن سپتیک پلی اتیلن :

این مورد با توجه به اینکه در تعیین نوع پروفیل بدنه و پایه های نگهدارنده سپتیک تانک بسیار حائز اهمیت می باشد ، در تعیین قیمت تأثیر گذار است به نحوی که سپتیک پلی اتیلن دفنی (تا عمق دفن ۱متر ) نسبت به سپتیک پلی اتیلن غیر دفنی از قیمت پائین تری برخوردار است. دلیل این مسأله را میتوان به این شکل اعلام کرد که در سپتیک پلی اتیلن افقی دفنی بدون بار ترافیکی و آب زیر زمینی ، خاک ریزی اطراف سپتیک تانک نقش حائل را بازی می کند و در صورتی که بدرستی شرایط نصب رعایت گردد و عملیات تراکم به نحو مناسب انجام شود میتوان ضخامت بدنه سپتیک تانک را نسبت به شرایط غیر دفنی باتوجه به اینکه هیچگونه حائلی اطراف بدنه سپتیک تانک وجود ندارد ، کمتر در نظر گرفت . پس میزان مصرف مواد اولیه نیز به همان نسبت کاهش می یابد و این خود منجر به کاهش نهایی قیمت می گردد ولیکن این مسأله تنها در شرایطی صادق است که سپتیک تانک برای عمق دفن ۱ متر از تاج بدون بار ترافیکی و آب زیر زمینی باشد. در صورت افزایش عمق دفن و یا وجود هر یک از موارد فوق الذکر در محل نصب سپتیک پلی اتیلنی ، مهندسین این مجموعه موظف به در نظر گرفتن جداره ای قوی تر با هدف کنترل فشارهای وارده از بخش بیرونی به سپتیک پلی اتیلن می باشند . حتی لازم می داند این مسأله را نیز اعلام کند که با تغییر موارد مذکور ، شرایط نصب نیز علاوه بر تغییر پروفیل و ساختار بدنه سپتیک پلی اتیلن میتواند تغییر یابد.

  • تعداد دیواره های داخلی سپتیک پلی اتیلن :

سپتیک پلی اتیلن تولیدی این گروه صنعتی به صورت پیش فرض دارای یک دیواره داخلی ، دو عدد دریچه بازدید با ارتفاع ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر از تاج سپتیک تانک ، یک عدد لوله ورودی ، یک عدد لوله خروجی ، یک عدد لوله وِنت جهت تخلیه گازهای تولیدی سپتیک پلی اتیلن می باشد.

حال در صورتی که تغییری از طرف کارفرما بابت ارتفاع و سایز دریچه های بازدید و یا تغییری در تعداد دیواره های داخلی سپتیک پلی اتیلن اعمال شود ، قیمت نیز به همان نسبت با توجه به اینکه میزان مواد اولیه مصرفی افزایش می یابد ، تغییر می کند.

  • ابعاد و اجحام سپتیک پلی اتیلن :

سومین مورد که در قیمت سپتیک پلی اتیلن تاثیر گذار می باشد ابعاد و احجام آنها می باشد.

به عبارتی هرچه حجم سپتیک پلی اتیلن بالاتر باشد به همان نسبت هم قیمت آن بالاتر خواهد بود.

پس در پایان لازم می داند که اعلام نماید باتوجه به متغیر بودن شرایط نصب ، احجام و اقطار مختلف سپتیک تانک پی اتیلن می بایست قبل از هر گونه تصمیم گیری ، استعلام قیمت براساس شرایط دقیق پروژه دریافت گردد تا در زمان اجرا از بوجود آمدن مشکلات عدیده جلوگیری گردد.

قیمت و مشخصات ابعادی بخشی از سپتیک پلی اتیلن تولیدی این مجموعه به شرح ذیل در جدول آورده شده است؛

ردیف مشخصات قطر(متر) طول(متر) قیمت (ریال)
۱ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۱متر مکعب) ۱ ۱.۲۸ ۳۳,۰۰۰,۰۰۰
۲ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۲متر مکعب) ۱.۲ ۱.۸ ۵۴,۰۰۰,۰۰۰
۳ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۴متر مکعب) ۱.۲ ۳.۵۵ ۹۳,۰۰۰,۰۰۰
۴ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۶متر مکعب) ۱.۴ ۳.۹ ۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۵ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۸متر مکعب) ۱.۴ ۵.۲ ۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰
۶ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۱۰متر مکعب) ۱.۶ ۵ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۷ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۱۲متر مکعب) ۱.۶ ۶ ۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۸ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۱۵متر مکعب) ۱.۸ ۵.۹ ۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰
۹ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۱۸متر مکعب) ۲ ۵.۸ ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۰ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۲۰متر مکعب) ۲ ۶.۴ ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱ سپتیک افقی دوجداره دفنی پلی اتیلن (حجم۲۵متر مکعب) ۲.۵ ۵.۱ ۴۷۰,۰۰۰,۰۰۰

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای استعلام و به روز رسانی قیمت ها با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *