پکینگ مدیا چیست؟ (قسمت پنجم)پکینگ مدیا معلق شرکت فراز تجهیز راویس برای استفاده در تصفیه فاضلاب از جنس PP و یا PVC با استفاده از بهترین مواد اولیه تولید می شوند. این پکینگ ها در سطح ویژه های مختلف و بصورت ثابت و معلق تولید می گردند. پکینگ مدیا شناور کاملا در برابر ضربه، سایش و نور ماورا بنفش کاملا مقاوم هستند. پکینگ مدیای معلق کاملا قابل شستشو بوده و از قابلیت خود پالایی بالایی برخوردار هستند.

استفاده پکینگ مدیا شناور

استفاده از این پکینگ ها و نیز هوای تزریق شده از طریق دیفیوزرهای به کار رفته در مخزن هوادهی در سیستم تصفیه، عملیات حذف مواد آلی را انجام میدهد. رشد میکرو ارگانیسم بر روی این نوع از بستر باعث افزایش سطح تماس میکرو ارگانیزم ها با فاضلاب میشود. در نتیجه باعث افزایش راندمان فرآیند تصفیه فاضلاب میگردد. همچنین سطح ویژه پکینگ مدیا باعث میگردد تا حجم و اندازه مخزن هوادهی کاهش یابد و در نهایت اندازه کل پکیج کاهش پیدا کند.
از کاربردهای دیگر پکینگ مدیاهای شناور میتوان به ارتقا و اصلاح سیستم های تصفیه فاضلاب در حال فعالیت اشاره کرد. این امر بدون ساخت و ایجاد بخشهای جدید امکان پذیر خواهد بود. در تصفیه انواع فاضلاب‌ بهداشتی و صنعتی مدیاهای معلق بعنوان بستر پرکننده عمل می کنند.

مدیاهای معلق یا پکینگ‌های تصفیه فاضلاب گروه صنعتی فراز تجهیز راویس دارای تنوع با سطح‌های ویژه مختلف می‌باشد. این ویژگی باعث افزایش کارایی تصفیه با توجه به کاهش حجم تصفیه‌خانه‌ها می‌شود. این دسته از مدیاها بصورت شناور و غوطه‌ور به عنوان بستر متحرک رشد و تکثیر باکتری‌ها عمل می‌کنند. به علاوه باعث افزایش غلظت لجن فعال و افزایش سن لجن در فرآیند تصفیه فاضلاب به روش هوازی و بی‌هوازی می‌گردند. به همین علت به آنها پکینگ مدیای شناور یا معلق می‌گویند.

 

پکینگ مدیا‌ معلق به صورت شناور، به کمک هوای تزریقی از دیفیوزرهای نصب شده در مخزن هوادهی فرآیند حذف مواد آلی فاضلاب را انجام می‌دهند. هدف از به‌کارگیری مدیا یا پکینگ معلق در حوض هوادهی این است که با رشد میکروارگانیسم بر روی این بسترها میزان سطح تماس فاضلاب و میکروارگانیزمها را افزایش داده و بنابراین کارایی تصفیه فاضلاب به‌طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد و از طرفی استفاده از مدیا به دلیل سطح ویژه بالایی که دارد منجر به کاهش حجم مخزن هوادهی و کوچک تر شدن اندازه پکیج در مقایسه با سایر سیستم های لجن فعال می‌شود.

این مدیاها بهترین انتخاب جهت اصلاح و افزایش ظرفیت و ارتقای تصفیه‌خانه‌های در حال کار بدون نیاز به احداث واحد جدید و ساخت و ساز می‌باشد. در تصفیه فاضلاب‌های بهداشتی و صنعتی مدیاهای شناور بعنوان بستر پرکننده عمل می کنند. پکینگ مدیاهای شناور از نوع کالدنس در تصفیه بیولوژیک آمونیاک یا آمونیوم پساب مزارع و استخرهای پرورش ماهی نیزکاربرد وسیعی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *