کنترل کیفیت لوله پلی اتیلن دوجداره (قسمت دوم)۵- آزمون انعطاف‌پذیری حلقوی (Ring Flexibility):

این آزمون جهت ارزیابی انعطاف‌پذیری لوله بر طبق استاندارد EN 1979 انجام می‌گیرد .  بدین منظور لوله به اندازه ۳۰% قطر داخلی تغییر فرم داده می‌شود ، سپس رها می‌شود . میزان تغییرفرم باقیمانده در لوله نمی‌بایست بیش از ۰۷۵/۰ برابر قطر داخلی یا بیش از ۷۵ میلیمتر باشد.

۶- آزمون استحکام محل جوش (seam strength):

این آزمون نیز بر اساس استاندارد EN1979 انجام می‌گیرد . بر طبق این آزمون نمونه شامل سه محل جوش تحت آزمون کشش قرار می‌گیرد . بر اساس قطر داخلی لوله مورد نظر، آزمونه می‌بایست حداقل نیروی استاندارد را تحمل نموده و در هنگام پارگی از محل جوش دچار نقیصه نگردد .
کنترل کیفیت داخلی :
کنترل کیفیت داخلی مسیر تولید را پیگیری نموده و در سه رده مختلف وارسی با دقت دارد.

  • ورود مواد اولیه
  • تولید
  • انبار

نمودارهای صفحات بعدی به صورت نمادین ، نمایانگر آزمایش‌ها در هر واحد هستند.

کنترل کیفیت خارجی

مؤسسه کنترل کیفیت خارجی محصولات شرکت bauku را در طول سال بدون توجه به دوره زمانی را آزمایش می‌کند . تولیدات متعددی از محل انبار محصولات همراه با کنترل کیفیت‌های داخلی مربوطه برداشته شده و برای آزمایش در آزمایشگاه های خارجی برده می‌شود . شرکت bauku در این زمینه با مجموعه قراردادی به عنوان بازرسی با این مؤسسه بسته شده است تا ضمن بازرسی در طول یک سال ، ارائه تاییدات لازمه برای مشتریان مبنی بر رعایت تمامی نرم ها و استانداردها در محصولات شرکت ، را به‌عهده گیرد.
نتایج تمام آزمایش‌ها در طی سال به شرکت bauku طی یک سند رسمی‌ با نتایج نهایی آزمون ها برای محصولات تولید‌شده همراه با کنترل های کیفیت عمومی داخلی ، عرضه می‌شود.

با عنایت به بازرسی مستقل شرکت SKZ ، شرکت bauku حق استفاده از نشان رسمی کیفیت را دارد :
SKZ  مؤسسه ای است که به صورت بین المللی با عنایت به استانداردICBO  گواهی نامه دریافت کرده است . در نتیجه کنترل کیفی خارجی توسط شرکای خارجی نیز پذیرفته شده است.
ما تلاش می‌کنیم تا تمامی محصولات ما بالاترین کیفیت را داشته باشند . اگر شما برای کنترل کیفیت پروژه خودتان نیاز به مستند سازی اختصاصی دارید می‌توانید از مسئولین فنی ما برنامه‌های مجزای کنترل کیفیت را دریافت کنید.

ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *