لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرالمزایای لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال نسبت به سایر لوله‌های دوجداره ( کورتیوب ، اسپیرال و کاروگیت ) :
لوله‌های اسپیرال کاروگیت به لوله‌هایی قطور از جنس پلی اتیلن گفته می‌شود که در سایزهای ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیمتر تولید می‌گردند. لوله‌های اسپیرال کاروگیت عمده ترین تولیدات لوله‌های قطور کاروگیت را به خود اختصاص میدهند. روش تولید لوله‌های اسپیرال کاروگیت با لوله‌های کاروگیت مقداری متفاوت است و این به جهت نوع و اندازه قالبهای لوله‌های کاروگیت میباشد. لوله‌های اسپیرال کاروگیت را میتوان در سایزهای زیر و در فشارهای کاری۸ کیلو نیوتن ، ۱۲ کیلو نیوتن ، ۱۶ کیلو نیوتن ,۳۱٫۵ کیلو نیوتن و ۶۴ کیلو نیوتن تولید و عرضه نمود.

 1. به دلیل ساختارمند بودن لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال نسبت به لوله‌های دوجداره برای وزن واحد دارای مقاومت حلقوی بیشتر می‌باشند.
 2. توانایی در تولید این نوع لوله ( لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال ) بر اساس هر یک از استاندارد های ISIRI 9116 ، ASTM F 984 ، EN 13478 ، DIN 16961
 3. به دلیل وزن کمتر، هزینه اولیه و ثانویه ( نصب و بارگیری) کمتر( لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال)
 4. توانایی و امکان تولید جداره داخلی و خارجی در رنگ های مختلف در لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال (داخلی روشن تر امکان کنترل و ویدیو گرافی بهتر )
 5. سرعت تولید بالا (لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال )
 6. قابلیت تولید تا سایز ۲۵۰۰ (لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال )
 7. تولید لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال تنها نیازمند یک نوع مواد اولیه از نوع پلی اتیلن می‌باشد در حالی که در لوله‌های کور تیوب علاوه بر پلی اتیلن از پلی پروپیلن نیز استفاده می‌شود.
 8. هزینه پایین در اجرای اتصال و آب بندی به روش ساکت اسپیکوت و واشر نسبت به اسپیرال (لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال )
 9. امکان پیاده سازی انواع شرایط اتصال و آب بندی :
  لوله‌های اسپیرال کاروگیت به جهت سنگینی وزن و همچنین قطور بودن دهنه ورودی و خروجی امکان اتصال به یکدیگر را از طریق کوپلر و واشر ندارند لذا اتصال به صورت ساکت اسپیگوت ( نری مادگی ) و آب بندی با واشر از جنس EPDM و جوش اکستروژنی صورت می‌گیرد. لوله‌های اسپیرال کاروگیت را میتوان در اقطار ۶، ۸ ، ۱۰ و ۱۲ متری تحویل خریدار نمود .

  • اتصال به روش ساکت اسپیگوت ( نری و مادگی ) و آب بندی از طریق واشر لاستیکی از جنس EPDM
  • اتصال از طریق ساکت و اسپیگوت ( نری و مادگی ) و آب بندی از طریق جوش اکستروژن طبق استانداردDVS 2207, DVS 2209 که البته این نوع اتصال و آب بندی بدون وجود ساکت اسپیگوت هم از داخل و هم از خارج امکان پذیر می‌باشد .
 10. با توجه به ساختار این نوع لوله‌ها، تنش تحمل شده بیشتر از نوع برشی بوده و بر خلاف لوله‌های دیگر که تنش از نوع پوسته ایی است، در برابر سقوط از ارتفاع مقاومت بیشتری دارند.
 11. ۱۰۰ درصد قابلیت بازیافت داشته و به محیط زیست آسیب نمی رساند .
 12. روش تولید لوله‌های اسپیرال کاروگیت :
 13. لوله‌های اسپیرال کاروگیت همانطور که از نامشان پیداست به صورت اسپیرال یا مارپیچ تولید میگردند به این صورت که اکسترودر تعریف شده در ابتدای خط با توجه به سایز لوله مقدار پروفیل با سایزی معیین تولید می‌کند و این پروفیل‌ها پس از گذراندن مراحلی توسط یک دستگاه میانی به یکدیگر چسبانده شده و لایه داخلی نیز بر روی آن قرار میگیرد. این لوله‌ها عموما به صورت جوشی تولید میگردند که از دوام و آب‌بندی بالایی نیز برخوردارند .
 14. ضخامت بیشتر در ناحیه بدنه داخلی نسبت به انواع کاروگیت معمولی
 15. ضخامت بیشتر در ناحیه پروفیل‌های سطح خارجی
 16. اطمینان بالاتر در قسمت اتصالات از نظر آب بندی

۷ نظر در مورد «لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *