انواع لوله های فاضلابی فراز تجهیز راویس(قسمت یکم) 

لوله پلی اتیلن دوجداره اسپیرال

 

لوله فاضلابی با قطر بزرگ در بازار جهانی و به ویژه برای پروژه‌های زیر سازی، بسیار مورد تقاضا می‌باشد. لوله اسپیرال عموما در اندازه‌های بزرگ و از پلی اتیلن سنگین تولید می‌شوند و تکنولوژی پیشرفته‌ای برای تولید آن‌ها به استفاده می‌شود.

این لوله‌های برای انتقال سیال در شرایط ثقلی و کم فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوله پلی اتیلن اسپیرال سبک تر از لوله پلی اتیلن تک جداره می‌باشند که آن‌ها را به گزینه ی مناسبی برای انتقال فاضلاب یا سیالات مشابه در شرایط کم فشار تبدیل می‌کند، همچنین این لوله‌ها در مواردی که وزن خاک بالاتر از حد عمل لوله کاروگیت باشد و یا در کانال‌های هوای رو یا زیر زمین در فشار کم نیز مناسب می‌باشند.

لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال

مزایای لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال نسبت به سایر لوله‌های دوجداره ( کورتیوب ، اسپیرال و کاروگیت ( :
لوله‌های اسپیرال کاروگیت به لوله‌هایی قطور از جنس پلی اتیلن گفته می‌شود که در سایزهای ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیمتر تولید می‌گردند. لوله‌های اسپیرال کاروگیت عمده ترین تولیدات لوله‌های قطور کاروگیت را به خود اختصاص میدهند. روش تولید لوله‌های اسپیرال کاروگیت با لوله‌های کاروگیت مقداری متفاوت است و این به جهت نوع و اندازه قالبهای لوله‌های کاروگیت میباشد. لوله‌های اسپیرال کاروگیت را میتوان در سایزهای زیر و در فشارهای کاری۸ کیلو نیوتن ، ۱۲ کیلو نیوتن ، ۱۶ کیلو نیوتن ,۳۱٫۵ کیلو نیوتن و ۶۴ کیلو نیوتن تولید و عرضه نمود.

  1. به دلیل ساختارمند بودن لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال نسبت به لوله‌های دوجداره برای وزن واحد دارای مقاومت حلقوی بیشتر می‌باشند.
  2. توانایی در تولید این نوع لوله ( لوله‌های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی از نوع کاروگیت اسپیرال ) بر اساس هر یک از استاندارد های ISIRI 9116 ، ASTM F 984 ، EN 13478 ، DIN 16961

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *