خواص فیزیکی و مکانیکی لوله پلی اتیلن با دیواره ساختمند (Truba)در ساخت لوله Truba از پلی اتیلن سنگین با مشخصات استاندارد EN-13476 استفاده کرده است. بر پایه این استاندارد پلی اتیلن قابل استفاده در این لوله‌ها می‌بایست دارای خصوصیات زیر باشد:

article3

مشخصات نمونه‌ای پلی اتیلن مورد استفاده در این شرکت:

article3

به علت اینکه می‌می‌بایست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاوم گردد می‌بایست از پایدارکننده‌های نوری به صورت مستربچ استفاده کرد از متداول ترین آن‌ها می‌توان به دوده (Carboon Black) اشاره کرد. جهت کارایی مناسب می‌می‌بایست میزان آن بین ۲% تا ۲.۵% باشد که در صورت استفاده از مستربچ مطابق استاندارد EN13476 و DIN16961می‌توان میزان آن را تا ۱.۵% کاهش داد. رنگ لایه خارجی می‌تواند سیاه , نارنجی متمایل به قهوه‌ای و یا خاکستری باشد. فقط این نکته اساسی مورد نظر است که در صورت استفاده از رنگهای دیگر غیر از سیاه می‌می‌بایست پایدار کننده مناسب در برابر نور خورشید را به ان اضافه کرد.

استفاده از مستربچ خاکستری بهمراه پایدار کننده مناسب نوری ، خاص این شرکت بوده که باعث ایجاد کیفیت مناسب در محصول می‌شود.
* بر اساس نتایج آزمون به‌دست آمده در خصوص ۳ حالت از تولید لوله، لوله تولید‌شده با استفاده از مستربچ خاص این شرکت به همراه رنگ دانه خاکستری و پایدار کننده خاص UV پس از ۲۴ ساعت آزمون در فضای باز کمترین میزان تغییر فرم را از خود نشان داده است.

article5