خواص فیزیکی و مکانیکی لوله پلی اتیلن با دیواره ساختمند (Truba) 

خواص فیزیکی و مکانیکی لوله پلی اتیلن با دیواره ساختمند (Truba)

در ساخت لوله Truba از پلی اتیلن سنگین با مشخصات استاندارد EN-13476 استفاده کرده است . بر پایه این استاندارد پلی اتیلن قابل استفاده در این لوله‌ها می‌بایست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاوم گردد می‌بایست از پایدارکننده‌های نوری به صورت مستربچ استفاده کرد از متداول ترین آن‌ها می‌توان به دوده (Carboon Black) اشاره کرد . جهت کارایی مناسب می‌می‌بایست میزان آن بین ۲% تا ۲.۵% باشد که در صورت استفاده از مستربچ مطابق استاندارد EN13476 و DIN16961 می‌توان میزان آن را تا ۱.۵% کاهش داد . رنگ لایه خارجی می‌تواند سیاه , نارنجی متمایل به قهوه‌ای و یا خاکستری باشد . فقط این نکته اساسی مورد نظر است که در صورت استفاده از رنگ های دیگر غیر از سیاه ‌می‌بایست پایدار کننده مناسب در برابر نور خورشید را به ان اضافه کرد .

استفاده از مستربچ خاکستری به همراه پایدار کننده مناسب نوری ، خاص این شرکت بوده که باعث ایجاد کیفیت مناسب در محصول می‌شود .
* بر اساس نتایج آزمون به‌دست آمده در خصوص ۳ حالت از تولید لوله ، لوله تولید‌ شده با استفاده از مستربچ خاص این شرکت به همراه رنگ دانه خاکستری و پایدار کننده خاص UV پس از ۲۴ ساعت آزمون در فضای باز کمترین میزان تغییر فرم را از خود نشان داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *