تصفیه فاضلاب؛تصفیه فاضلاب­ها باتوجه به نوع آنها که صنعتی باشند و یا بهداشتی اصولا با روش­های متفاوتی صورت می­پذیرند.

از روشهای عمومی و کلی که در خصوص تصفیه فاضلاب­ها صورت می­پذیرند میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • روش تصفیه فاضلاب هوازی
  • روش تصفیه فاضلاب بی­هوازی

هریک از روش­های فوق نیز خود از لحاظ اجرا به چند حالت امکان پذیر می باشند که این حالت­ها و روش­های تصفیه همگی بستگی به نوع فاضلاب و حجم فاضلاب مورد نظر دارد.

اصولا عمده ترین روش تصفیه فاضلاب ، روش لجن فعال می­باشد که از طریق هوادهی گسترده عمقی صورت می­پذیرد.

روش دیگر تصفیه فاضلاب ، روش تصفیه فاضلاب بی­هوازی است که میتوان از آن به عنوان ساده ترین روش تصفیه فاضلاب نام برد.

در روش تصفیه فاضلاب بی­هوازی معمولا از سپتیک تانک(ترجیحا سپتیک ­تانک  پلی ­اتیلن) استفاده می­گردد.

در این روش تصفیه فاضلاب از طریق ته ­نشینی  فاضلاب در سپتیک ­تانک پلی ­اتیلن و تصفیه به کمک باکتری­های بی­هوازی به طور همزمان در سپتیک ­تانک  پلی­ اتیلن صورت می­پذیرد.

تصفیه فاضلاب به روش هوازی؛

در این روش معمولاً سازه اصلی میتواند با بتن به ­­صورت درجا باشد و یا به صورت پیش­ ساخته و آماده از نوع مخازن پلی­ اتیلن باشد که باتوجه به نوع فعالیت این مجموعه تمامی مخازن مورد نیاز بابت تصفیه فاضلاب در روش هوازی از نوعپلی­ اتیلن می­باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب تولیدی این مجموعه به صورت واحد­های قابل حمل طراحی و از جنس پلی­ اتیلن ساخته می­شود . تمامی واحد­های پلی­ اتیلن ساخته شده دارای ابعاد و اجحامی مشخص و استاندارد براساس حجم و نوع فرایند طراحی و ساخته می­شوند.

پکیج­های تصفیه فاضلاب پلی ­اتیلن ساخت گروه صنعتی فراز تجهیز راویس دارای قابلیت نصب به صورت دفنی و  غیر­دفنی و یا حتی نیمه ­دفنی می باشند . ارتباط و اتصال واحد­های مختلف در پکیج­های تصفیه فاضلاب پلی­ اتیلن تولیدی این مجموعه از طریق راه­های فاضلاب همچون رینگ و فلنچ و یا لوله های پلی اتیلن تک جداره صورت می­پذیرد.

همچنان که در بالا اعلام شد روش تصفیه فاضلاب در پکیج­های تصفیه فاضلاب پلی اتیلن تولیدی این شرکت براساس سیستم بیولوژیکی به روش لجن فعال می­باشد . در این روش اکسیژن مورد نیاز برای انجام واکنش­های بیولوژیکی از طریق نصب یکسری بلوئر با هوادهی ممتد و عمقی محیا می­شود.

لجن ایجاد شده در اثر واکنش های بیو شیمیایی معمولاً در بخش و واحد ته­ نشینی رسوب می­کند و در پایان فرآیند ، نیز جهت ضدعفونی پساب حاصله را وارد واحد کلرزنی می­کنند.

آب حاصله از مرحله تغلیظ لجن باتوجه به­اینکه حاوی یکسری مواد آلی و حیاتی برای رشد و پرورش و تکثیر میکرواُرگانیسم­ ها  می­­باشد مجدداً به بخش هوادهی که محل پرورش و تکثیر اُرگانیسم ­ها است برگشت داده می­شود.

لجن مازاد ایجاد شده در این فرآیند نیز پس از یک مرحله هضم بی­هوازی  آب­گیری می­شود و میتوان در صورت نیاز از آن به عنوان کود استفاده کرد.

پکیج های تصفیه فاضلاب پلی ­اتیلن تولیدی گروه صنعتی فراز تجهیز راویس شامل واحد­های ذیل می­باشد؛

  • واحدپیش تصفیه
  • واحد هوادهی
  • واحد ته­ نشینی
  • واحد کلرزنی
  • واحد پمپاز لجن ته­ نشینی شده
  • واحد هاضم لجن

پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلن این مجموعه همگی دارای تابلو برق و کنترل لازم همچنین لوله کشی و اتصالات مربوطه می­باشند.

در تولید این نوع پکیج­ها گروه صنعتی فراز تجهیز راویس سعی کرده است تمامی امور مربوطه به راه اندازی و نصب در محمل کارخانه این مجموعه صورت پذیرد و مشتری و خریدار بتواند با کمترین کار ممکن در محل پروژه و تنها با اتصال لوله خروجی فاضلاب به لوله ورودی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن و همچنین لوله خروجی تصفیه فاضبلاب دو برابری پلی اتیلن به لوله­ های مسیر کارگزاری شده در محل پروژه عملیات نصب و راه اندازی را به مرحله اجرا در بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *