راهنمای نصب لوله پلی اتیلن دوجداره ۱۲دما

دمای انبارش ترجیحا مابین ۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد . دماهای بالاتر سبب تسهیل تخریب لاستیک می شود . دما های پایین الزاما موجب تخریب نشده و باعث سفت تر شدن ماده ی لاستیک می شود . این نکته هنگام حمل و نقل نیز باید مورد توجه قرار گیرد . اگر واشر لاستیکی در دمای پایین نگهداری شده باشد ، قبل از استفاده باید دمای آن تقریبا به ۳۰ درجه سانتی گراد رسانده شود .

رطوبت

رطوبت نسبی انبار باید زیر ۷۵% بوده و از وقوع چگالش ممانعت به عمل آید . از رطوبت و خشکی زیاد باید اجتناب گردد و به هنگام تهویه ی ضروری ، رطوبت باید در حداقل نگه داشته شود .

نور

لاستیک باید در برابر نور به ویژه نور شدید آفتاب یا نور مصنوعی با مقادیر فرابنفش زیاد محافظت گردد . مگر اینکه مواد در بسته بندی تیره یا محلی که تمامی پنجره ها پوشیده شده باشند نگهداری شود .

اکسیژن و اُزُن

تا جایی که ممکن است لاستیک باید به کمک بسته بندی یا نگهداری در محل های غیر قابل نفوذ در برابر هوا محافظت گردند . همچنین به دلیل مخرب بودن اُزُن انبار نباید حاوی تجهیزاتی با قابلیت تولید اُزُن از قبیل لامپ های بخار جیوه و تجهیزات الکتریکی با ولتاژ بالا باشد .

تغییر شکل

لاستیک ها باید تا حد ممکن در شرایط رها از تنش (فشاری و کششی ) انبار گردند . اگر امکان ممانعت کامل از تغییر شکل وجود نداشته شود چون تغییر شکل می تواند منجر به ایجاد ترک و تغییر دائمی در شکل شود .

تماس با مواد گاز ، مایع و نیمه جامد

لاستیک ها در زمان انبارش نباید در تماس با حلال ها ، روغن و مواد نفتی ، گاز ها و سایر مواد نیمه جامد قرار گیرند . در موارد خاص اجزاء لاستیکی ممکن است با پوشش خاصی از سیالی که قرار است تحت شرایط به کار روند نگه داشته شوند .

تماس با فلزات

تماس مستقیم با برخی فلزات مانند منگنز ، آهن و به ویژه مس و آلیاژ های آن از قبیل برنج و ترکیبات آن اثرات مخربی بر روی بعضی لاستیک ها دارد . لاستیک نباید در تماس با این فلزات یا مواد حاوی این ترکیبات انبار گردد و باید به کمک لفافه یا لایهای از مواد مناسب مانند کاغذ یا پلی اتیلن محافظت گردد .

اگر محصولات با دقت کافی و بر طبق اصول پیشنهادی انبار گردند عمر مفید بسیار طولانی خواهد بود . در مواردی که شرایط انبارش مطلوب نباشد ، بازرسی دورهای نمونه ها الزامی می باشد . به هنگام بازرسی پارامترهای زیر باید مورد بررسی و توجه قرار گیرند :

 • تغییر شکل دائمی ، آسیب مکانیکی ، صاف شدن انحناها و مانند آن
 • چسبناکی ، سختی یا نرمی قابل توجه در سطح واشر
 • ترک ها ( با استفاده از ذره بین در حالتی که لاستیک کشیده یا خم شده است ).

ادامه دارد…

۲ نظر در مورد «راهنمای نصب لوله پلی اتیلن دوجداره ۱۲»

 • May I simply say what a relief to uncover somebody that really understands what theyre discussing over the internet. You certainly know how to bring a problem to light and make it important. More and more people really need to check this out and understand this side of the story. I was surprised that youre not more popular because you certainly have the gift.

  • سلام دوست عزیز
   بسیار خوشحالم که از این سایت رضایت دارید باعث افتخار است.
   شنبه هر هفته ساعت ۸.۳۰ صبح مقاله جدید در سایت بارگزاری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.